Знайомимося з біфлексом: склад, переваги та особливості використання
Розвиток сучасних технологій у текстильній індустрії подарував світу чимало цікавих тканин з унікальними властивостями. На звання одного з найпопулярніших матеріалів нового покоління по праву може претендувати біфлекс. Солідний набір переваг зробив його виграшним варіантом для пошиття купальників, танцювальних вбрань, спортивних костюмів та іншого одягу, який має одночасно облягати фігуру й гарантувати свободу рухів. Щоб отримати повноцінне уявлення про біфлекс, розберемося в його характеристиках та особливостях застосування.
Специфіка виробництва та складу
Біфлекс – синтетичний матеріал, що виготовляється методом прядіння: на спеціальному верстаті петлі ниток переплітаються між собою і формують полотно. Завдяки такій особливості виробництва тканина не має поперечних і поздовжніх ліній і однаково успішно тягнеться в обидва боки. Це відмінність і лягла в назву тканини: biflex перекладається як «розтягування в двох напрямках».
До складу біфлексу в різних пропорціях можуть входити:
-
лайкра – матеріал із поліуретанових волокон, здатний розтягуватися в кілька разів, не деформуючись і не втрачаючи форми;
-
нейлон – міцний, зносостійкий та вологопоглинаючий матеріал із поліаміду;
-
мікрофібра – немнучкий матеріал із поліестеру та волокон поліаміду, який не скочується, не линяє та швидко сохне;
-
люрекс – плоскі металізовані нитки, які вплітаються в тканину з декоративною метою: для надання полотну оригінального блиску і сяйва.
Естетичні та функціональні якості біфлексу безпосередньо залежать від типу та кількості волокон, які використовуються у виробництві. Кількість ниток у складі може варіюватися від 4 до 12, а щільність матеріалу – від 70 до 170 г/кв.м.
Переваги та недоліки тканини
Біфлекс увібрав у себе позитивні властивості всіх складових матеріалів, завдяки чому текстильна промисловість отримала синтетичну тканину зі значним переліком переваг:
-
Еластичність – біфлекс може тягнутися в будь-які боки і збільшуватися в розмірах у три рази при натягу, а потім миттєво повертати свою початкову форму. Ступінь еластичності тканини залежить від відсоткового вмісту лайкри у складі: чим він вищий, тим краще тягнеться матеріал.
-
Зручність – тканина комфортно облягає тіло, не натирає під час тривалого носіння і дозволяє вільно рухатися в будь-якій ситуації.
-
Тактильний комфорт – біфлекс м’який на дотик і приємний до шкіри.
-
Міцність – матеріал не рветься при інтенсивних і частих розтягуваннях і не втрачає своїх якостей після багаторазового прання.
-
Практичність – тканина не вигорає і не деформується при регулярному контакті з водою.
-
Безпека – незважаючи на синтетичну природу, біфлекс нешкідливий для шкіри та не провокує подразнення.
-
Простота догляду – при дотриманні базових практичних рекомендацій з обслуговування матеріал легко очищується від забруднень, швидко сохне, не потребує прасування та не обзаводиться катишками.
-
Великий вибір дизайну – тканина добре піддається фарбуванню у будь-які відтінки, включаючи неонові, а також декоруванню різнохарактерними принтами. Крім того, їй без проблем можна надати глянцевого чи матового ефекту.
-
Вигідна вартість – з урахуванням широкого спектра переваг біфлекс стане вдалою покупкою, адже його цінні якості повністю виправдають усі витрати.
Як і будь-який матеріал, біфлекс не позбавлений недоліків:
-
електризація – тканина має властивість накопичувати статичну електрику;
-
ризик деформації під впливом високих температур – при тривалому впливі підвищених температур синтетика може стискатися.
Щоб нейтралізувати фактор електризації, можна використовувати спеціальний спрей-антистатик. А від другого недоліку убезпечить обережне поводження з виробами.
Що шиють із біфлексу?
Завдяки явній перевазі переваг над недоліками біфлекс має статус одного з найпопулярніших синтетичних матеріалів. Він чудово зарекомендував себе у пошитті одягу, який, через специфічну функціональність, має ідеально сидіти на фігурі, повторюючи її силует, але при цьому не сковувати рухів і забезпечувати максимальний комфорт. Насамперед це такі вироби:
-
спортивний одяг – легінси, топи, боді, лосини, штани;
-
костюми для занять акробатикою, гімнастикою, фігурним катанням, балетом і танцями;
-
сценічні та циркові вбрання.
Біфлекс стане гарною знахідкою і для тих, хто шукає сучасні тканини для купальників. Їх рекомендується шити з тонких варіантів матеріалу, щоб купальники не вбирали багато вологи та швидко сохли.
Також біфлекс активно використовується в дизайні інтер'єру. У комбінації з органзою, жоржетом і капроном він може застосовуватися для пошиття скатертин, а також оформлення меблевих чохлів, штор, диванних подушок та іншого інтер'єрного декору.
Біфлекс – ідеальне рішення для пошиття ефектних виробів, для яких важливий виразний дизайн. Завдяки піддатливості до обробки він дозволяє експериментувати з кольоровою гамою та декором. Тканина дає змогу створювати фантазійні речі, прикрашаючи їх паєтками, стразами, вставками з інших матеріалів, аплікаціями, розписом і голографічними принтами.
Як доглядати за виробами з біфлексу?
Щоб вироби якомога довше радували презентабельним виглядом і гідними експлуатаційними якостями, важливо забезпечити їм грамотний догляд. Складного специфічного обслуговування не потрібно – достатньо дотримуватися нескладних рекомендацій:
-
прати вручну або в машинці при температурі води не вище 30 градусів у делікатному режимі, щоб не допустити зморщування матеріалу;
-
час прання в машинці – не більше 1,5 години;
-
не замочувати вироби – плями з тканини легко виводяться без попередньої підготовки;
-
не використовувати відбілювачі та порошки з агресивними компонентами – періть вироби гелями або м'якими порошками для кольорових матеріалів;
-
не рекомендується віджимати речі в пральній машинці – краще робити це вручну: злегка відіжміть вироби, струсіть залишки води і дайте висохнути природним шляхом за кімнатної температури;
-
не сушіть речі на опалювальних приладах – біфлекс швидко сохне, тому такі заходи не виправдані навіть з практичної точки зору;
-
не вдавайтеся до хімічного чищення виробів і не періть їх у машинці разом із одягом з інших матеріалів;
-
зберігати вироби необхідно в складеному вигляді в провітрюваному приміщенні.
У більшості випадків біфлекс не потребує прасування – навіть якщо після прання або тривалого зберігання утворюються складки, вони вирівнюються безпосередньо на тілі завдяки еластичності матеріалу. Але якщо необхідність у прасуванні все ж виникне, не використовуйте звичайну праску – тільки парову на мінімальних температурах.
На практиці виконання рекомендацій з догляду не викличе складнощів. Але в обмін на дбайливе поводження ви зможете довго насолоджуватися ефектним, комфортним і практичним матеріалом. Тож не нехтуйте простими порадами і отримуйте задоволення від неповторних властивостей сучасного біфлексу.