Якщо вам не вдалось вказати номер поштомату чи відділення при замовленні, оберіть отримання замовлення самовивозом і в коментарі пропишіть дані для доставки, так як зараз у нової пошти технічні проблеми. 

Підбираємо голки для пошиття спідньої білизни

Підбираємо голки для пошиття спідньої білизни

Розкладіть на столі асортимент голок для швейних машин різних типів і розмірів, і, швидше за все, ви не помітите між ними різниці. Але вставте не той виріб у швейну машину або використайте невірно підібрану голку для тканини або ниток, і все зламається. 

Вибір підходящої голки для швейної машини

Тип голки залежить від кількох факторів: 

  • тканина, яку ви використовуєте; 

  • вибрані вами нитки (наприклад, металік або вишивка); 

  • тип стібка, який ви плануєте (наприклад, простьобування або вишивка). 

Коли ви шиєте, а не займаєтесь декоративною вишивкою, тип тканини визначає форму вістря, а вага — розмір голки.

Виробники хочуть, щоб їхні швейні машини постійно створювали ідеальний стібок. Тому конфігурація голки розроблена для того, щоб керувати ниткою і тканиною, знизити ймовірність пропуску або дефектів. Кожен тип голки створює стібок, використовуючи паз, виїмку, вушко або вістря унікальної конструкції. Це зроблено для того, щоб голка і човник шпульки точно збігалися.

Фактором для створення рівних і регулярних стібків є те, наскільки плавно нитка протягується через вушко голки. Тому, якщо у вас виникають проблеми з заправкою нитки в голку і зі стібками, значить вони не збігаються.

Маркування швейних голок

Насамперед необхідно знати, що голки для швейних машин стандартизовані. Вони сумісні з багатьма брендами. Спочатку може здатися, що кількість машинних голок різних типів і розмірів трохи збиває з пантелику. Однак розібратися з різними їх типами не так вже й складно.

Європейська метрична система калібрування голок для швейних машин нумерована від 60 до 130. Американська — від 8 до 21. Більшість виробників зазначають на упаковці обидва розміри. Для обох систем калібрування діє правило: чим менший номер, тим тонший виріб, а чим більший номер, тим він товщий. Для важких, щільних матеріалів використовують номери 100-130, розмір 80-90 застосовують для середніх тканин, а 60-70 — для легких. 

На упаковці присутнє маркування англійськими літерами, що вказують на тип голки:

  1. Універсальні (Н) — мають трохи закруглений кінчик, можна використовувати з синтетикою та деякими трикотажними тканинами. Більш тонкі голки в основному використовуються для легких тканин. Великі розміри застосовують для середніх і важких тканин. Підходять нитки з поліестеру, бавовни або шовку.

  2. Джинсові голки (H-J) — очевидно, для якої тканини використовуються, але вони також підходять для інших щільних матеріалів, таких як важка саржа, парусина та інших. Мають дуже гострий кінець і міцніший стрижень, щоб запобігти згинанню або поломці голки та забезпечити гарний прохід через важку тканину. Під час роботи з ними слід вибирати синтетичні або змішані нитки, 100% поліестер.

  3. Гострі (H-M) — голки призначені для роботи з кількома шарами тканини завдяки міцнішому стрижню і загостреному наконечнику «Microtex». Підходять для дуже тонких або щільно тканих матеріалів. Коротке кругле вушко для заправки нитки також забезпечує додаткову міцність під час шиття.

  4. Еластична голка (H-S) має так званий «шарф», який дає додатковий простір для проходження гачка поруч і запобігає пропуску стібків. Це робить її ідеальною для використання з такими тканинами, як лайкра, сітка, двосторонній еластичний трикотаж, шовковий трикотаж, спандекс і високоеластичні синтетичні матеріали. Слід використовувати поліефірні нитки, обгорнуті поліестером або бавовною. 

Існують голки з іншими маркуваннями. Наприклад, для шкіри використовують голки H LL, для трикотажу та в'язаних виробів ідеально підійдуть H-SUK. Подвійні та потрійні голки використовуються для заправки шпильок і декоративних стібків, і їх потрібно використовувати з меншою швидкістю. Але слід враховувати той факт, що часто вони сумісні не з усіма швейними машинами, тому завжди перевіряйте керівництво (інструкцію з експлуатації) перед використанням. 

Існують голки зі спеціальним маркуванням:

  • для оверлока використовують ELX705;

  • для особливо еластичних тканин HAX1 SP;

  • для старих швейних машин використовують універсальні вироби з маркуванням 287 WH/1738.

Голки для виконання декоративних робіт на тканинах мають своє окреме маркування. 

Голки для домашніх швейних машин також належать до системи 130/705 H. Це означає, що вони призначені для використання в домашніх швейних машинах, а не в промислових. Такі голки мають плоский стрижень і виїмку.

Компанія з виробництва голок Schmez також використовує кольорове маркування, яке наносять на колбу. Верхня і нижня смуги на виробі визначають тип і номер голки відповідно.

Маркування швейних голок

Правила вибору голок для певної тканини

Пам'ятайте практичне правило: чим легша тканина, тим менший розмір, чим важча — тим більший. Часто нитка, яку ви будете використовувати у своєму швейному виробі, також визначатиме тип обраної вами голки. Наприклад, при використанні дуже тонкої нитки обов'язково використовуйте інструмент меншого розміру.

Відповідність розміру голки і матеріалу:

  • 9/70 або 11/80 — легкі, прозорі: батист, шифон, жоржет, органза, вуаль і всі тканини з мікрофібри;

  • 11/80 — легкі матеріали: чаллі, шамбре, шовк, сітка стрейч, льон, тафта, крепдешин, газ, поліестер;

  • 14/90 — середньої щільності: сукно, парча, чино, ситець, вельвет, фланель, льон, поплін, атлас, синтетична замша, тафта, махра, оксамит;

  • 16/100 або 18/110 — дамаст, драпірувальна тканина, штучне хутро, габардин, тканина, шерсть;

  • 16/100 — джинсова тканина і канвас;

  • 10/70 або 12/80 — джерсі, однотонний і звичайний трикотаж, спандекс;

  • 14/90 — подвійна в'язка, толстовка, в'язані светри;

  • 14/90 або 16/100 — спеціальні тканини: натуральна шкіра, замша, штучна шкіра.

Завжди перевіряйте комбінацію ниток і тканини на окремих шматках матеріалу, а не на виробі, над яким ви працюєте.

Вибір голок для зшивання різних видів тканин

Під час пошиття білизни часто використовують кілька видів тканини, комбінуючи їх між собою. Наприклад, у вас легка тканина, але ви хочете прострочити важку деталь за допомогою товстої нитки. Зазвичай для неї потрібно використовувати товсту голку, наприклад, 19/120, але при цьому в тканині залишаються дірки. У такому випадку можна вибрати голку середнього розміру 12/80. Шукайте «золоту середину».

Пошиття білизни — які голки вибрати

Під час пошиття білизни найчастіше використовують спеціальні матеріали: атлас, біфлекс, трикотаж, сітка. Вироби часто декорують мереживом стрейч, яке прекрасно поєднується з сіткою. Гарний і рівний стібок виходить тільки за умови правильно підібраних ниток і голок. Якщо цей момент упустити, матеріал почне стягуватися під час шиття.

Голки для тонких тканин (№75-90) та еластичні (H-S) для трикотажу стануть оптимальним вибором. У них є спеціальний заокруглений кінчик, який не розриває волокна матеріалу, а розсуває їх.

Рекомендується купувати нитки, які відповідають якості обраної тканини та номеру швейної голки.

Перейти в каталог