Ластовиця на трусах - що це і навіщо вона потрібна
Напевно, серед юних леді не знайдеться жодної, яка була б байдужою до нижньої білизни. Якщо їхніх однолітків чоловічої статі цікавить, як влаштований той чи інший механізм, то дівчата, з трепетом ставлячись до найближчого до тіла одягу, задаються питанням, яке значення має кожна деталь інтимного гардероба. Один із найзагадковіших елементів — це ластовиця.
Загадкова кишенька завжди є на більшості моделей жіночих трусиків, незалежно від того, з якої тканини вони виготовлені. Яке її справжнє призначення? Присутність ластовиці вважається обов'язковою, оскільки вона виконує низку важливих для нашого здоров'я та комфорту функцій.
Для чого потрібна «кишенька» на внутрішній стороні трусиків?
Ми вже з'ясували, що ластовиця — необхідна частина нижньої білизни, яка доповнює її шаром тканини на трусиках. Для її виготовлення прийнятним вважається гіпоалергенний натуральний матеріал. Зверніть увагу, що однією з характеристик високої якості білизни є ластовиця з бавовни. Цей матеріал створений самою природою, не викликає подразнення, алергічної реакції та має прекрасні гігроскопічні властивості, вбираючи вологу.
Внутрішня кишенька з бавовняного волокна — це гарантія комфорту та захисту делікатних місць інтимної зони від негативного впливу. Тим не менш, існують окремі моделі, де вона відсутня. Такі труси краще надягати на нетривалий час. Наприклад, кишеньку ви не знайдете на більшості моделей мереживної білизни, розрахованої на візуальний ефект під час романтичного побачення.
Занурюючись в історію, цікаво дізнатися про перше призначення ластовиці. Виявляється, колись, у середньовіччі, кишенька служила справжнім сховищем ароматичних олій і запашних трав. Таким чином інтимна зона набувала приємного аромату. Білизна з «віддушкою» мала шалену популярність серед придворних дам, що поринали у любовні пригоди. Вони одягали таку білизну перед ніччю з коханим, використовуючи її для залучення свого лицаря.
Сучасні функції ластовиці втратили колишній романтичний дух, обмежуючись суто практичним боком. Внутрішня кишенька фактично створює м'який бар'єр, запобігаючи контакту зі жорсткою синтетикою, що часто є основою для пошиття трусів. Крім того, вона запобігає безпосередньому контакту з грубими швами, що можуть натирати. Одним словом, додає комфорту під час носіння трусиків.
Може виникнути питання, чому внутрішня кишенька пришита не по всьому периметру, а тільки з трьох сторін. Це для нашої зручності! Якщо пришити ще й четвертий, поперечний шов, то він, з огляду на жіночі фізіологічні особливості, під час носіння натиратиме ніжну слизову, спричиняючи дискомфорт. Щоб цього уникнути, один край кишеньки залишають не підшитим. Для запобігання деформації та розпускання ниток його ретельно обробляють. Якщо ви зустрінете моделі з пришитою по всьому периметру кишенькою, то помітите, що виробник передбачив абсолютно гладкий і безпечний шов.
Якщо вам цікаво власноруч пошити комплект білизни й урахувати всі індивідуальні параметри для комфорту та морального задоволення, у торговій мережі можна придбати вже готовий набір для пошиття бюстгальтера та трусиків одним кліком.
Підсумовуючи сказане, можна стверджувати, що ластовиця як необхідний елемент жіночої нижньої білизни покликана виконувати функції підтримки гігієни та сприяти довговічності білизни, запобігаючи її деформації під час носіння та прання.
Зворотній бік гарної білизни
Не секрет, що купуючи труси, дівчата та жінки старшого віку в першу чергу звертають увагу на дизайн та колірну гаму. Значно рідше їх цікавить склад матеріалу та його безпека. Найкрасивіші комплекти виготовляють із мережива, гіпюру, атласу, шовку та поліестеру, не завжди замислюючись над достатньою повітропроникністю матеріалів, які щільно прилягають до тіла.
Далеко не рідкість, коли білизна з синтетичних матеріалів, що продається у торговій мережі, має коефіцієнт гігроскопічності, що не перевищує трьох відсотків. У той час як гігієнічна норма передбачає не менше шести відсотків. На жаль, у гонитві за прибутком товар такої якості виробляють як закордонні, так і деякі вітчизняні швейні компанії, за винятком тих, хто спеціалізується на сировині з бавовни.
У будь-якому разі остаточний вибір залишається за покупцем.
Кишеньки для гігієни та комфорту
Оскільки труси ми носимо більшу частину доби, через погану циркуляцію повітря і накопичення вологи (поту та інших природних виділень) можуть розвинутися неприємні жіночі захворювання (бактеріальний вагіноз, молочниця). Одним із запобіжних заходів проти гінекологічних проблем такого характеру є забезпечення нормальної вентиляції шкіри та уникнення умов, які сприяють розмноженню патогенної мікрофлори. Іншими словами, у реаліях синтетичного засилля у нижній білизні вибір трусиків із трикутною вставкою-кишенькою з натуральної бавовни, трикотажу чи махрової тканини стане умовою комфорту та впевненості у гарному самопочутті, навіть попри спекотну погоду.
Гігроскопічні клаптики матеріалу, що добре вбирає вологу, не перешкоджають вентиляції. М'яка фактура тканини не травмує делікатну зону, не викликає подразнення слизових оболонок, прикриває грубі шви, рятуючи від натирання статевих губ. Крім того, знижує тиск на сечівник, захищаючи від уретриту.
Винахідливі особи придумали використовувати кишеньку для фіксації щоденних гігієнічних прокладок. Це, напевно, надає їм упевненості під час занять спортом, у мініспідницях та відверто коротких літніх шортиках. Для фітнес-тренувань краще скористатися спеціальними спортивними трусиками зі суміші бавовни з еластаном, тією моделлю, де сідниці залишаться відкритими. Любителькам кардіотренувань лікарі рекомендують одразу після заняття змінювати трусики , щоб не допустити розмноження бактерій та дріжджів у теплій і вологій середовищі.