Мереживо і мереживна сукня в образі нареченої
Вибір весільного вбрання та створення незабутнього образу хвилює кожну наречену — багато дівчат вважають весілля найважливішим днем у своєму житті. Весільна мода мінлива: наприклад, лише після весілля королеви Вікторії більшість весільних суконь почали шити в білому кольорі. Проте залишається одна важлива деталь, яка прикрашає всі трендові сукні незалежно від року та популярних тканин — мереживо.
Мода на мереживо існує з моменту винайдення цієї ажурної деталі — сукні з нею виглядають підкреслено ніжно та елегантно. Це настільки популярний елемент вечірньої та весільної моди, що тривалий час наявність мережива ручної роботи вважалося предметом гордості родини нареченої — зазвичай такі моделі коштували великих грошей, і дозволити їх собі могли лише багаті сім'ї.
Використання гіпюру у весільній моді
Спочатку гіпюр застосовували для того, щоб прикрасити сукні аристократок — мереживо додавало образу легкість і було досить дорогим у виробництві, що підкреслювало високий статус дам.
Побачити мереживні елементи можна на весільних сукнях ще вісімнадцятого століття — і досі попит на такі моделі не зменшується. Єдине, що за всі ці роки змінилося — технологія виробництва і тканини, які використовуються для створення мережива. У теперішньому розмаїтті матеріалів легко знайти той, який ідеально прикрасить образ нареченої.
Весільні сукні найчастіше створюють з використанням найажурніших видів мережива:
-
макраме — витончені вузликові візерунки, які сплітаються у повітряний малюнок;
-
ірландське мереживо — нанесення вишитих вручну фігур на дрібну сітку;
-
філейне — тонка синтетична сітка, яку прикрашають золотистими та сріблястими нитками.
Для того, щоб отримати гармонійний і елегантний образ, повітряне мереживо можна використовувати також для взуття та аксесуарів.
Чому досі створюють сукні з мереживом?
Сучасна весільна мода не випускає з трендів гіпюр і повітряні тканини. Під час вибору дівчата часто звертають увагу саме на наявність мережива — це чи не найпопулярніша деталь.
До того ж, мереживні елементи прекрасно поєднуються з більшістю тканин для весільних суконь — вони добре виглядають як з щільними матовими, так і з повітряними напівпрозорими тканинами, і тим більше з шовком.
Велику роль у популярності мережива грає розмаїття декору: можна знайти моделі, розшиті перлами, бісером, з елементами ручної вишивки.
Вибір наречених: трендові фасони весільних суконь
Незалежно від сезону в моді залишаються моделі прямого силуету та варіанти з пишними спідницями — на цих двох фасонах заснована вся весільна модна індустрія. Наразі найбільш популярними вважаються моделі, які прикрашені мереживом на плечах, у зоні декольте або на рукавах.
Крім того, витончено виглядають і багато приталених фасонів — залежно від типу фігури вони можуть бути прикрашені об'ємними рукавами, відкритими ключицями або пишними мереживними спідницями.
Також популярні сукні з мереживом на спині — такі моделі виглядають особливо сексуально і набагато елегантніше варіантів з відкритою спиною. Подібна тенденція є і у вбрань з мереживом на плечах або ключицях — тонке та витончене мереживо підкреслює ніжність образу.
В окрему категорію потрапляють напівпрозорі моделі — тут точно є де проявити фантазію: ажурні мереживні елементи можуть переплітатися між собою у своїй багатошаровості та створювати легкий, актуальний образ — найкращий варіант для осіннього або весняного весілля.
Актуальні кольори для весільних суконь
Традиційним “весільним” кольором вважається білий — колір чистоти та молодості. Моду на білі весільні вбрання запровадила королева Вікторія, обравши замість кольорового варіанта пишне й ідеально біле вбрання. Відтоді в європейській культурі білі сукні асоціюються переважно з весіллям, хоча так було не завжди.
Проте, ніхто не забороняє використовувати кольорові вставки або навіть одягати повністю кольорові сукні на весілля. Ніжно-рожевий або блакитний варіант виглядатиме не менш ефектно, ніж білий, якщо правильно підібрати взуття та аксесуари.
Навіть чорний колір, незважаючи на свою похмурість, може стати чудовою основою для весільної сукні — але тільки за умови, що все інше в образі буде світлим. До того ж, чорний вважається хорошою основою для мережива, тому можна зустріти також чорно-білі моделі та сукні з чорними вставками.
Тим, хто слідує трендам і не боїться не вписатися в традиції, можна сміливо одягати весільні вбрання у яскравих кольорах. Зрештою, весілля — це свято, і ніхто не може заборонити дівчині з'явитися на її святі у золотій, яскраво-червоній або ліловій сукні. Головне — створити гармонійний образ, не забуваючи про зручне та стильне взуття й прикраси.