Якщо вам не вдалось вказати номер поштомату чи відділення при замовленні, оберіть отримання замовлення самовивозом і в коментарі пропишіть дані для доставки, так як зараз у нової пошти технічні проблеми.
Якими нитками шити спідню білизну: різноманітність та правила вибору матеріалів
Найважливіша умова для пошиття естетичної та якісної білизни – правильно підібрані нитки. Помилка в цьому питанні може коштувати вам багато клопотів: негарні рядки з пропусками, сплутування й обрив волокон, стягування тканини. У результаті ви отримаєте неакуратну білизну, яка не порадує комфортом і довговічністю. Щоб уникнути таких неприємностей, важливо розібратися у видах сучасних ниток, їхніх відмінностях і тонкощах вибору матеріалів.
Основні види швейних ниток
Ключовий критерій класифікації ниток – склад, який безпосередньо впливає на їхні властивості та зовнішній вигляд. Сучасні швейні матеріали можуть виготовлятися з різних натуральних і синтетичних волокон:
-
Бавовняні – зі 100% мерсеризованої бавовни. Гігроскопічні, не схильні до розтягування та відрізняються багатою палітрою кольорів.
-
Поліестерові стандартні – нитки з туго скручених волокон поліестеру. Вони міцні, стійкі до вицвітання та стирання, а також мають приємний легкий блиск.
-
Текстуровані – об'ємні нитки з мікроволокон синтетичної сировини, найчастіше з поліестеру або поліаміду. Відрізняються підвищеною еластичністю та пористістю.
-
Шовкові – з натурального або штучного шовку. Головні переваги – стійке фарбування та ефектний благородний блиск.
-
Віскозні – м'які гладкі нитки. За зовнішнім виглядом нагадують шовкові – мають характерний блиск.
Також популярні комбіновані варіанти. Один із таких – армовані нитки на поліестеровій основі з бавовняним обплетенням. Вони характеризуються зносостійкістю, високою розтяжністю та мінімальною усадкою.
Як вибрати нитки для білизни?
З яких би тканин ви не вирішили шити білизну – трикотажу, біфлексу, мережива, бавовни, шовку – якість кінцевого виробу безпосередньо залежатиме від ниток, які ви плануєте використовувати. Тому при виборі швейних матеріалів для роботи необхідно враховувати багато нюансів: товщину та склад ниток, різновид і властивості тканин, товщину голки. Звернувши увагу на кожен момент, ви зможете уникнути купівлі непридатних матеріалів. Розглянемо всі тонкощі по черзі.
По-перше, підбирайте товщину ниток під щільність використовуваної тканини. Тут важливо враховувати номер швейного матеріалу: чим він вищий, тим тонша нитка. Для пошиття білизни з бавовни та щільного трикотажу підійдуть універсальні нитки в діапазоні номерів 40-60. Для різних видів шовку та атласу, а також тонкого трикотажу – швейні вироби №80-120. Якщо плануєте шити білизну з біфлексу, краще використовувати нитки №100-120. Для роботи з делікатними тонкими тканинами, наприклад, сіткою, мереживом або гіпюром, рекомендуються нитки з номером вище 140.
По-друге, визначтеся з кольором ниток. Вирішіть, якого ефекту ви хочете досягти: щоб швейний матеріал був абсолютно непомітним на білизні чи взяв на себе функцію контрастного декору. У першому випадку найкраще підбирати нитки, які збігаються з тканиною за відтінком. Якщо такі знайти складно – на 2-3 тони темніше. Не купуйте нитки світліші за полотно – така відмінність більш помітна, порівняно з темними кольорами. Якщо ж ви хочете зробити контрастну декоративну обробку білизни, вибір відтінку швейного матеріалу обмежується лише вашою фантазією.
По-третє, для естетичності білизни важливо, щоб текстура ниток гармоніювала з фактурою тканини. Наприклад, вдалі варіанти поєднань:
-
для бавовни – універсальні бавовняні нитки;
-
для атласу, шовку – шовкові або віскозні;
-
для трикотажу, біфлексу – поліестерові текстуровані нитки;
-
для сітки, мережива, гіпюру – текстуровані або армовані нитки.
По-четверте, майте на увазі, що навіть вдало підібрані нитки не можуть гарантувати високу якість шиття. Причина – у невідповідності товщини волокон і розмірів машинної голки. Тому, вибравши нитки під тканину, відразу ж подбайте й про відповідну голку. В іншому випадку можливі такі проблеми: пропуски стібків, перетирання та розрив ниток, хвилясті рядки, поява затягувань. Щоб уникнути неприємних ситуацій, нитка має відповідати глибині жолобка на передній стороні голки.
Пам'ятайте, що неправильно підібрані нитки можуть зіпсувати навіть найефектнішу та найвишуканішу тканину. Тому підходьте до вибору швейних матеріалів серйозно. Дотримуйтесь ключових правил – і отримаєте комплексну винагороду: зручність роботи та високу якість швів. Тільки так ви зможете пошити по-справжньому красиву, комфортну та довговічну білизну.