Як вибрати правильну тканину для весільної сукні?

Як вибрати правильну тканину для весільної сукні?

Мабуть, перша складність, з якою стикаються наречені при виборі весільної сукні — тканина, яку використовують для створення виробу. Від матеріалу залежить не лише зовнішній вигляд наряду та складність пошиття, але й комфорт нареченої.

Щоб вгадати з образом в один із найважливіших днів у своєму житті, варто трохи розібратися в особливостях найбільш популярних тканин для весільних суконь. Залежно від побажань нареченої та техніки пошиття, можна поєднувати ці матеріали або використовувати лише один із них.

Найпопулярніші матеріали для весільних нарядів та їхні особливості

Найчастіше для весільних суконь використовують ті ж тканини, що й для вечірніх — різниця лише в кількості та поєднаннях матеріалів. Наприклад, для вечірніх суконь більш доречно використовувати мереживо та гіпюр лише для пошиття декоративних елементів, тоді як весільні сукні можуть бути майже повністю створені з цих тканин.

Найпоширенішими матеріалами для весільної сукні вважають:

  • шовк;

  • сатин;

  • атлас.

Крім того, в окрему категорію відносять тканини, що додають прозорості нарядам — мереживо, органзу та шифон.

Шовк — найм'якша та найдорожча тканина з усіх перелічених. Його ніжні переливи та легкість забезпечили матеріалу популярність у вечірній моді. Проте, з шовком не все так просто: він дуже вибагливий у носінні, легко мнеться і погано тримає об'єм, а пошиття сукні з нього досить складне через слизьку поверхню. 

Зате шовкові сукні не перший вік вважаються найпопулярнішими — багато в чому завдяки розмаїттю елегантних моделей, які практично не втрачають свою актуальність.

Сатин можна вважати синтетичним аналогом шовку. Завдяки вмісту синтетичних волокон ця тканина менше мнеться, краще тримає форму, і декорувати її значно простіше. Таким чином, за допомогою сатину можна створити найсміливіші та зручні образи, які не так сильно вдарять по бюджету, як шовк.

Найпопулярнішим матеріалом для таких виробів вважається атлас. Він блискучий, гладкий, і при цьому щільний, що дозволяє додати на нього стільки декоративних елементів, скільки дозволить фантазія дизайнера та нареченої. Головне, що варто врахувати, обираючи атлас як основний матеріал для сукні — його щільність. Вироби з атласу краще вдягати у прохолодніший період, адже влітку в них буде занадто спекотно для того, щоб витримати тривалу церемонію.

Які тканини використовують для прозорих і мереживних вставок?

Залежно від сміливості дизайнерського рішення, у пошитті весільної сукні може використовуватися як невелика кількість прозорих елементів і мережив, так і цілі частини наряду, виконані з таких тканин.

Найчастіше для таких цілей використовують шифон, мереживо, органзу та гіпюр.

Шифон — повітряний матеріал. Його можна використовувати для створення пишної багатошарової спідниці або ж для прозорих рукавів. Крім того, шифон пастельного кольору вигідно відтінить весільну сукню та додасть образу оригінальності. Найчастіше шифонові вставки використовують у виробах з атласу, але нерідко можна зустріти і поєднання з шовком.

Мереживо, як і гіпюр, часто використовують для прикрашання весільних суконь — це найчастіший елемент. Вставки з цих тканин також можуть бути будь-якого кольору — не обов'язково яскравого. Пастельні кольори, як і відтінки білого, додаватимуть образу ніжності.

Органза краще за інші тканини тримає форму і майже не мнеться. При цьому матеріал виглядає підкреслено легко, що дозволяє поєднувати його з іншими легкими матеріалами — наприклад, сатином або атласом. З органзи виходять чудові пишні спідниці, рукави та плечі. Крім того, весільний наряд можна прикрасити декоративними елементами з цієї тканини — квітами та іншими фігурами.

Скільки тканини знадобиться для пошиття весільної сукні?

Сукня сукні різниця, і перше, що потрібно врахувати при плануванні витрат на неї — кількість матеріалу, який може знадобитися. Більш скромні моделі потребуватимуть близько чотирьох квадратних метрів тканини, тоді як пишні варіанти, вироби зі шлейфом або великою кількістю деталей потребуватимуть не менше шести-дев'яти.

Щоб правильно розрахувати необхідну кількість матеріалу, найкраще звернутися до кравця або швачки зі своїми ідеями або ескізами. Після зняття мірок вам скажуть точну кількість тканини, яка може знадобитися — після цього можна буде подивитися, який матеріал підійде вашому баченню і при цьому впишеться в бюджет.

Перейти в каталог