Як правильно прати нижню білизну ручної роботи?
Білизна ручної роботи – це вишуканість в кожній деталі, створене за індивідуальними параметрами таке комплект вигідно підкреслює природні вигини і жінки зберігають його для особливих випадків. Але виготовлення такої тонкої роботи з кружева, делікатних тканин, з декором бісером або бантиками вимагає дбайливого догляду. Щоб комплект продовжував радувати жінку довгі роки, потрібно знати премудрості прання і сушіння таких ліфів і трусиків.
Як прати нижню білизну ручної роботи
Дотримуючи простих правил, можна якісно випрати білизну, не пошкодивши її:
- Вибирайте щадні режими в пральній машині. Якщо зазначено виключно ручне прання, можна встановити відповідний режим в машинці або самостійно взятися за роботу. Особливо це стосується ліфчика з кісточками, оскільки ви не тільки можете пошкодити комплект білизни, але і кісточка з пластика або металу може без проблем вивести машину з ладу.
- Білизну з шовку, з великою кількістю декоративних бісерів, брошок або з ніжним кружевом прають виключно вручну.
- Орієнтуйтеся на функціональність вашої пральної машини – більшість нових моделей мають великі можливості, з регулюванням режиму прання шовку або кружева, виконують очищення навіть дбайливіше, ніж ви самі руками.
- При старіших версіях з барабаном з великими отворами слід використовувати при пранні білизни спеціальні сітчасті мішки.
- Краще використовувати спеціальні миючі засоби для делікатних тканин, прання при низьких температурах. Деякі лікарі-гінекологи рекомендують додатково перепрати трусики господарським милом, але такі маніпуляції можуть пошкодити декоративну тканину. Якщо вже потрібно використовувати мильний засіб вручну, краще вибирати дитячий – він також відпирає, але менш агресивний за складом.
- Важливий момент – не варто змішувати в одне прання в машинці бюстгальтери, труси, звичайний одяг (светр, носки, спідниці). Білизну краще поєднувати тільки з іншою білизною, ідеальний варіант – з однієї тканини. Грубі матеріали також можуть пошкодити ліф або трусики, зачепитися за гачки або порвати кружево.
- Підбирайте речі за кольором, так ви виключите фарбування.
- За замовчуванням нижню білизну прийнято прати при температурі 30 градусів. Дотримання холодного режиму обумовлене бажанням зберегти не тільки відтінок, але і не порушити еластичність тканини бюстгальтера або трусів – розтягнуті комплекти вже не принесуть стільки радості і, швидше за все, відправляться на смітник.
Дотримуючи такі прості рекомендації, можна якісно очищати декоративні комплекти
Як делікатно сушити жіночу нижню білизну
Окрім знання всіх принципів прання вручну або машинного варіанту також слід подбати про сушіння виробів. Перше правило – жодного машинного режиму. Еластан в складі тканин з першої спроби прийде в непридатність, використовувати можна тільки природний спосіб. Основні правила включають:
- не використовувати сушку на батареї, обігрівачі – високі температури згубні для комплектів;
- перед розвішуванням ліфа або трусиків переконайтеся, що перекладина чиста;
- при сушінні на балконі краще вивернути наизнанку виріб, так як сонячне світло може вплинути на насиченість кольору;
- бавовна, стек, шифон можна сушити тільки у вертикальному положенні;
- шовк, синтетику, кружево, гіпюр попередньо розгладжують м'яким рушником. Якщо пропустити цей момент, матеріал буде значно пом'ятий або навіть необоротно деформується.
Правила догляду за нижньою білизною ручної роботи досить прості, дотримуючи всі рекомендації, ви продовжите термін служби улюблених виробів.