Як правильно шити спідню білизну з атласу
Спочатку потрібно правильно скласти матеріал для зберігання – він повинен бути загорнутий у рулон, зовнішньою стороною не до лиця. Це дозволить уникнути складок, зайвої роботи по відпрасовуванню нерівностей або зм'ятого ділянки атласу, так як не рекомендується прасувати атласну тканину без необхідності – гаряча температура може пошкодити її.
Ріжемо, вирівнюємо і маркуємо атлас
Для відділення шматка матерії слід використовувати спеціально заточені ножиці, якщо використовуються звичайні канцелярські, їх слід попередньо загострити. В іншому випадку відріз буде розшаровуватися, вискакувати нитки, можуть з'явитися зачепки, і натягнута нитка зіпсує весь відріз. Краще різати на нахиленій поверхні, після дати тканині «відпочити» - це запобігатиме проблемам розтягування і шиття в подальшому.
Якщо потрібно вирізати фігурні деталі, то слід чітко зробити розмітку, враховуючи припуски і слідувати їй. Наприклад, атлас-сатин має характерний блиск і дуже слизький, що може порушити процес укладки фігур і вирізання по контуру.
При маркуванні елементів малюнки на атласі краще використовувати портняжний крейду. Атлас дуже чутливий до води і при нанесенні розмітки маркерами, ручками на водній основі є ризик отримати пляму.
Як шити нижню білизну з атласу
Перед початком роботи замініть в швейній машинці голку – беріть відразу нову, щоб не пошкодити тканину при наявності мікрозацепок, пошкоджень на поверхні голки. Простих правил для запобігання проблем і якісного виконання пошиву:
- підібрати голку для машинки потрібного розміру, з мінімальним розміром вушка для уникнення дефектів на поверхні матерії;
- налаштуйте програму;
- вибирайте короткий стібок;
- обов'язково утримувати тканину в натягнутому стані.
Вручну досить складно красиво і надійно з'єднати всі деталі білизни, особливо вигнуті. Слід приділити особливу увагу натисканню на атлас, щоб уникнути зморшок шва, складок, пошкодження лицьової сторони, загального неохайного вигляду в кінцевому результаті.
Оздоблення швів атласної тканини
Завершальний етап пошиву жіночої атласної білизни – оздоблення шва. Це дуже важливий момент, якому слід приділити увагу, щоб тканина не розійшлася, аж до утворення дірок на готовому виробі, і всі ваші зусилля не пішли на марно. Оптимально вибрати зигзагоподібну строчку – її легко зробити, вона не відображається на лицьовій стороні одягу.
Шити атласну тканину складніше, але результат завжди виправдовує ваші старання – ви отримуєте вишукану нижню білизну, приємну на дотик і точно за вашими параметрами.