Якщо вам не вдалось вказати номер поштомату чи відділення при замовленні, оберіть отримання замовлення самовивозом і в коментарі пропишіть дані для доставки, так як зараз у нової пошти технічні проблеми. 

Гіпюр або мереживо: характеристики, відмінності та яку тканину вибрати

Гіпюр або мереживо: характеристики, відмінності та яку тканину вибрати

Мереживо і його різновид гіпюр – безсумнівні носії жіночності та шарму. Наряди з цих ажурних тканин допомагають створити романтичний і загадковий жіночий образ, який ніколи не залишиться непоміченим. Саме тому модна індустрія багато років поспіль не бажає обходити увагою мереживні матеріали.

Можна припустити, що з першої спроби ви не знайдете суттєвих відмінностей між мереживною і гіпюровою тканинами, а тим часом вони існують. Давайте разом їх знайдемо, щоб перед вибором відрізу для пошиття сукні своєї мрії бути обізнаними хоча б теоретично.

Відмінності гіпюру та мережива

Візуально не так вже й просто відрізнити ці матеріали. Обидва являють собою полотно зі сплетених між собою ниток у вигляді всіляких візерунків. Щоб зануритися у суть питання про відмінності, потрібно детальніше охарактеризувати кожен з видів тканини.

Мереживний матеріал використовують, коли хочуть забезпечити елегантність власниці вбрання, будь то жіноча блуза або нижня білизна. Підходить він і для урочистих, а також інших особливих заходів. Найчастіше ажурне плетіння ми безпомилково впізнаємо в:

  • вечірніх та весільних сукнях;

  • оздобленні шортів, спідниць, комірів блуз;

  • нижній білизні;

  • легких літніх сарафанах;

  • декоративному оздобленні постільних речей і предметів домашнього текстилю.

Загальні риси зрозумілі. Так у чому ж полягають відмінності?

Мережива, здебільшого, виготовляють вручну. Це дає впевненість унікальності наряду. Мереживо більше п'яти століть поспіль залишається секретом у дизайнерів моди: жоден сезон модних показів не обходиться без повітряних мереживних суконь казкової краси.

Мереживо не містить тканої основи, складається з візерунків (орнаментів), сплетених із натуральних або синтетичних волокон. Відрізняється від гіпюру дещо більшою щільністю полотна, що залежить від способу плетіння: за невеликим винятком його виготовляють без використання текстильних апаратів. Щільне мереживо виглядає розкішніше і має вищу вартість. Воно чудово підходить для декору атласного та трикотажного одягу. Адже, як гарно змінюється блузка завдяки мереживному коміру і манжетам, з ними образ стає милішим і чарівнішим. Найпопулярніші кольори – білий, кремовий та чорний.

Гіпюр являє собою цільне полотно, м'якше на дотик. Ця особливість пояснюється машинним способом виготовлення. Тканина з'явилася значно пізніше мережива і вважається його різновидом. Вона рекомендується для виготовлення повноцінних швейних виробів. Щоб узорчаста матерія не створювала дискомфорт при дотику до шкіри, її зазвичай використовують із підкладкою з м'якого матеріалу або сітки.

Гіпюр займає почесне місце при виборі тканини для створення сарафанів, вечірніх і коктейльних туалетів. Гіпюрові весільні сукні – верх ніжності та вишуканості для наречених із правильними пропорціями фігури. Пропорційний силует є важливим фактором для вибору такої тканини, оскільки вона, не здатна приховати недоліки, виграшно підкреслює переваги гарної фігури.

Суттєвою відмінністю є технічні характеристики обох видів узорчастих полотен. Мереживна тканина не має властивості розтягуватися і змінювати початкову форму, тому її обирають для пошиття одягу вільного крою. Натомість гіпюрове полотно еластичне і прийнятне для облягаючого одягу.

Жіноча нижня білизна з гіпюру приємна до тіла, не колеться і комфортна в носінні. Через природну жорсткість мереживного матеріалу ручної роботи з нього не прийнято шити нижню білизну, щоб уникнути подразнення делікатних зон шкіри.

Ще зовсім недавно постільні речі декорували мереживними елементами, створюючи затишну атмосферу в спальні.

У чому полягає принципова відмінність цих матеріалів?

Історичні та технічні передумови створення споріднених узорчастих тканин їх безсумнівно об'єднують, але не звернути увагу на суттєві відмінності не можна.

Основні відмінності гіпюрового матеріалу – це:

  • сітчаста основа полотна;

  • механізований спосіб виробництва з синтетичного волокна;

  • можливість створення швейного виробу повністю.

У той же час мереживна тканина є лише елементом оздоблення, оскільки масштабний виріб із такої стрічки зшити малоймовірно.

Сподіваємося, що розвіяли ваші сумніви. Тепер зрозуміло, що для пошиття сукні слід придбати саме гіпюр, а для оздоблення та декору – узорчасту стрічку.

Що краще – мереживо чи гіпюр?

Неупереджено відповісти на це питання неможливо, навіть маючи спеціальну підготовку. Узорчастий текстиль давно заслужив світове визнання, адже одяг із нього та включення хоча б невеликого елементу в наряд дозволяють реалізувати прагнення до елегантності й вишуканості.

Наприклад, для вечірнього туалету найкращим вибором стане ажурне полотно з натуральних волокон. Як підкладку радимо взяти щільну матерію подібного або контрастного до основного відтінку. Краса плетеного узору – цілком самодостатня прикраса образу і не потребує доповнення будь-якими аксесуарами. Хоча, вдале поєднання вийде з атласом, перфорованою шкірою та оксамитом.

Якщо потрібен розкішний наряд із претензією на елегантність, можна надати перевагу шовковому плетінню шантильї. Для створення сценічних, карнавальних костюмів і дитячого святкового одягу доречним буде сяючий блиск синтетичних волокон.

Які сфери застосування кожного з них?

Мереживо – прекрасний, перевірений часом і нашими модними бабусями та мамами, спосіб прикрасити багато швейних виробів:

  • сукні;

  • спідниці;

  • сарафани;

  • сорочки;

  • блузки.

Фешн-індустрія активно просуває ажурні деталі для пошиття нижньої білизни, весільних суконь і навіть верхнього одягу.

Особливість гіпюру – в цілісності полотна, тому його використовують у пошитті вишуканого одягу, гардин та інших предметів домашнього затишку. Сітчасте узорчасте полотно як ніколи затребуване сьогодні у виготовленні:

  • жіночої нижньої білизни;

  • вишуканих облягаючих суконь на вихід;

  • пишних і вузьких спідниць на короткій підкладці;

  • комбінованих сорочок із рукавами-ліхтариками.

Успіх в облаштуванні будинку завоювали гіпюрові штори, додаючи простору легкості, світла і повітряності. Кольорова класика – білий, хоча вибір залежить від ваших уподобань. Текстильне начиння, інсталяції, панно та абажури з сітчастого матеріалу з орнаментом в етнічному стилі – на піку популярності серед українців.

Крім вдалого вибору виду узорчастого матеріалу, важливо пам'ятати про делікатний догляд за одягом із нього, тоді він довше служитиме надійним джерелом добрих емоцій!

Перейти в каталог