Фурнітура та оздоблювальні матеріали, що використовуються у пошитті нижньої білизни
Красива та зручна нижня білизна: хіба не про це мріє кожна жінка? Звісно, що про це! Але знайти ідеальні бюстгальтер, труси чи топ буває дуже непросто. Причина не у відсутності асортименту чи неможливості знайти потрібний розмір. Справа в тому, що справжні поціновувачки комфорту шукають вироби з якісною фурнітурою, пружними резинками, і тільки після цього звертають увагу на тканину та модель.
Ідеальна жіноча білизна: головне в деталях
Пошив жіночої білизни – досить складний технологічний процес, який вимагає від майстрів навичок та уваги. Але навіть це не зробить вироби ідеальними, якщо при пошиві використовуватимуться неякісна фурнітура або матеріал.
Визначити на вигляд якість жіночої білизни можна, якщо уважно оглянути місця з'єднання деталей корсета. Усі шви повинні бути закритими, строчка має бути рівною, а еластичні елементи легко розтягуватися в поперечному напрямку. Особливу увагу звертають на якість вшивання «кісточок», адже найчастіше саме цей елемент є головним у бюстгальтері.
Найкращу якість мають моделі від відомих виробників, але вартість таких комплектів дуже висока і по кишені далеко не всім покупцям. Ціна бюстгальтерів і трусів, а також комбінацій, пеньюарів та іншого натільного одягу, зшитого за індивідуальними мірками, виходить нижчою, але абсолютно не поступається за характеристиками. І тому останнім часом стає все простіше знайти швачок, які займаються тонкою роботою, а також простіше купити фурнітуру, тканини, пристосування та інструменти для виготовлення білизни.
Головні вимоги до матерії для індивідуального пошиву натільної білизни – гігієнічність і м'якість, до мережив – еластичність і стійкість кольору. А ось при виборі фурнітури слід звернути увагу на:
-
якість пластикових або металевих елементів;
-
міцність кріплення гачків;
-
м'якість і бездоганний вигляд резинок.
Крім того, при пошиві хорошої жіночої білизни мають використовуватися еластичні нитки та спеціальні голки, які в комплексі забезпечать правильне з'єднання деталей.
Фурнітура та оздоблювальні матеріали
При пошиві жіночої білизни використовуються спеціальні тканини та фурнітура. Саме за допомогою неї вдається зробити вироби функціональними і зручними, а швачки мають можливість реалізувати дизайнерські задуми конструкторів жіночої білизни.
У переліку основних елементів:
-
прямі та вигнуті «кісточки»;
-
тунельна стрічка;
-
застібки;
-
кільця;
-
готові бретелі;
-
резинки;
-
чашки-вкладиші.
До білизняної фурнітури також належать оздоблювальні резинки та декоративні елементи (бантики і квіточки, виготовлені з атласних стрічок).
Каркаси для надання форми грудям і формовані чашки
Цей елемент також називають «кісточками». Такий тип фурнітури виготовляється зі сталі, на яку наноситься лакофарбове покриття.
«Кісточки» мають певну довжину (стандартну, вкорочену або подовжену), яку вибирають не тільки відповідно до розміру грудей, але й з урахуванням моделі бюстгальтера. Каркаси можуть бути спареними або одинарними.
При виборі вкладишів (формованих чашок) слід звертати увагу на жорсткість, а також враховувати розмір, кількість шарів, форму вирізів під бретелі та наявність заглиблень для їхнього кріплення.
Пластикові прямі напрямні
У недалекому минулому при пошиві жіночої натільної корсетної білизни замість пластикових бічних вставок, які виконують функцію збереження форми готового виробу, використовували китовий вус. У сучасному виконанні використовують пластик.
Цей вид фурнітури, так само як і каркаси, має різну довжину, величина якої повністю залежить від ширини пояса та моделі бюстгальтера.
Тунельна стрічка
Цей матеріал рекомендується використовувати для вставки «кісточок» та бічних «усів». Тунельна стрічка буває прямою та вигнутою, одношовною та двошовною. Кольорова гама виробів дуже широка, тому не складе труднощів знайти елемент для потайного пришивання «кісточок» у кольорі, максимально наближеному до основного тону готового ліфа.
Застібки
Знахідкою для сучасних швачок є готові застібки. Різноманітність кольорів і розмірів (залежить від кількості та типу гачків або кнопок) дозволяє легко підібрати елемент.
Конструкцією застібок передбачено дві частини. На одній у 1 або 2 вертикальних ряди пришиті петлі, а до другої частини – гачки, кількість яких дорівнює кількості петель в одному вертикальному ряді. Основне застосування готових стрічок – оформлення застібок у нижній білизні. Варіанти з кнопками також складаються з двох частин.
Другий, менш поширений тип застібок, представлений одиночним роз'ємним гачком. Він може бути пластиковим або металевим. Такі застібки найчастіше використовують при пошиві купальників.
Регулятори та кільця
Ці елементи фурнітури використовуються для кріплення знімних і незнімних бретелей, регулювання їхньої довжини. Без регуляторів та кілець нижня білизна не була б такою зручною, адже довжину бретелей було б неможливо підігнати під індивідуальні параметри тіла.
При виборі слід звертати увагу на матеріал регуляторів, якість їхнього лиття та відповідність кольоровій гамі тканини чи мережива. Також слід оцінити відповідність розміру фіксатора ширині резинки.
Резинки та бретелі
Бретелі представляють собою еластичні або силіконові лямки, які відрізняються за типом кріплення, кольором та щільністю. Готові лямки обов'язково постачаються фурнітурою для регулювання довжини. При покупці силіконових та еластичних бретелей важливо підібрати ширину відповідно до фасону бюстгальтера і його розміру.
При пошиві бюстгальтерів швачки можуть використовувати резинки для потайного пришивання та еластичні декоративні стрічки, які підходять для пришивання по нижньому краю ліфів і зрізах трусів.
Якісну фурнітуру та матеріали для пошиву нижньої білизни пропонує інтернет-магазин «VenTex». Обраний товар ми надішлемо у будь-який куточок України. На всі запитання можна отримати відповідь у наших консультантів у телефонному режимі.