10 порад як правильно шити з мережива

10 порад як правильно шити з мережива

У нинішньому модному сезоні чарівне мереживо знову в тренді. Це легко пояснити витонченістю полотна, яке поєднується з невагомістю та складною «архітектурою» переплетення найтонших ниток. На щастя для сучасних майстринь, мереживний матеріал став доступним, а його різноманітність просто зачаровує уяву, надихаючи на втілення ідей зі створення ефектних жіночних нарядів.

Початківці можуть подумати, що робота з мереживом не складніша, ніж з будь-якою іншою тканиною. Відзначимо таку сміливість як гідність, не забувши додати від імені досвідчених майстрів, що знайомство з деякими правилами та основними тонкощами поводження з мереживом принесе їм незаперечну користь.

Як же шити з мережива? Основні поради

Шити з візерунчастого матеріалу ексклюзивну вечірню сукню чи стильний наряд для кожного дня не так уже й складно. Місія стане здійсненною, а виріб – якісним і гідним захоплення, якщо взяти до уваги поради досвідчених майстрів і дотриматися кількох важливих правил:

  • з’єднання мереживних деталей виконують залежно від щільності полотна і особливостей візерунка. Для зшивання використовують оверлок або швейну машину;

  • зрізи припусків на шви обробляють шовковою косою бейкою або обметують на оверлоку;

  • для ідеальної посадки по фігурі спідниці, сукні або обтягуючого топа використовують трикотажне мереживо-стрейч, що відрізняється особливою еластичністю;

  • якщо вас бентежить прозорість майбутнього вбрання, подбайте про відповідну підкладку. Під еластичне мереживо слід вибирати трикотажну тканину, бажано з натурального волокна. Щоб зробити акцент на мереживному орнаменті, вибирають контрастну, темнішу або світлішу підкладку;

  • стрейчеве мереживо дуже еластичне. Щоб уникнути розтягування плечових швів, їх зміцнюють бавовняною косою бейкою;

  • специфічність візерунчастої тканини диктує необхідність вибору моделі з мінімальною кількістю швів. З цієї ж причини виточки потрібно перемістити на лінію приталювання;

  • сукню можна дублювати мереживним полотном повністю або прикрасити окремі деталі. Для основної тканини обирають атлас, шовк, тонку шерсть або сатин. Вирізують деталі виробу з основної тканини і з мережива. Потім скріплюють обидві деталі наметувальним швом і далі використовують для одношарового пошиття;

  • під час створення аплікації візерунковий фрагмент кріплять до основи паперовим скотчем, який зручно проколюється голкою та легко й безслідно видаляється з тканини. Однак, щоб зберегти делікатні тканини неушкодженими, спершу краще поекспериментувати на непотрібному клаптику. Потім аплікацію настрачують зигзагоподібним швом і акуратно знімають з вивороту скотч;

  • розгладжують візерункове плетіння обережно, виставивши низьку температуру нагрівання праски і попередньо відпрасувавши непотрібний клаптик.

Озброївшись загальними знаннями, переходимо до нюансів крою.

Крій

Крій тканини з великим візерунком проводять, розкладаючи викрійки в натуральну величину, з дрібним – складають полотно навпіл. Основні фрагменти малюнка відносно центру виробу розташовують симетрично. Лінії малюнка максимально точно поєднують у швах, що з’єднують деталі.

Напрямок долевої нитки досить дотримуватися при крої рукавів, переду та спинки.

Якщо краї ажурного полотна прикрашені фестонами, ними можна вигідно прикрасити горловину, краї рукавів або низ сукні. Викрійки розкладають на тканині по фестонах, тоді відпадає необхідність у припусках на обшивку і підгин.

 

Шиття 

Особливості шиття мереживних виробів полягають у наступному. Найбільш підходящий спосіб виконання швів (машинний прямий або зигзаг, ручний, обметувальний на оверлоці) краще вибрати після випробування на непотрібному клаптику матеріалу.

Для обробки припусків використовують косу бейку. Горловину оформлюють різними способами:

  • еластичною стрічкою (тесьмою);

  • мереживною тасьмою;

  • стрічкою еластичної сітки;

  • косою бейкою;

  • обметуванням на оверлоці з відстрочкою після загину на виворіт.

Для виконання застібок на ажурному полотні використовують мініатюрні ґудзики і повітряні петлі. Якщо в якості застібки на сукні передбачено використання блискавки, то краще обрати звичайну, оскільки потайна може «затягнути» ажурний матеріал.

Викрійки суконь, блузок, топів та дитячого одягу з мережива

З витонченого мереживного матеріалу можна пошити неймовірну кількість моделей одягу за готовими викрійками, складеними відомими модельєрами, або побудованими власноруч. Виріб може бути унікальною комбінацією найтоншого полотна з іншими видами тканин. Ажур чудово прикрашає окремі елементи вбрання (комір, манжети, лацкани), надаючи йому витонченості та шарму. Ефектні аплікації здатні прикрасити навіть найневиразнішу річ.

Французьке мереживо шантильї з великим успіх ом використовують при створенні жіночої нижньої білизни та чарівних весільних суконь для щасливих наречених.

У просторах інтернету можна знайти відповідний для вас варіант викрійки оригінальних топів і блуз, суконь із рукавами «реглан», «летюча миша» і вирізом на спині, з О-силуетом, у стилі бохо і з рельєфними швами. Існують чарівні моделі мереживного одягу і для дітей, адже прагнення до прекрасного слід прищеплювати з самого юного віку.

Перейти в каталог